اخذ جواز

جهت شروع یک کار صنعتی بیش از هر چیز لازم است نسبت به تهیه مجوزهای مربوط مانند جواز تاسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت اقدام به عمل آید. اولین مدرک مورد نیاز جهت احداث هر واحد صنعتی جواز تاسیس و یا موافقت اصولی واحد می‌باشد که به متقاضی انجام فعالیت تولید، طراحی و مونتاژ اجازه داده می‌شود تا نسبت به انجام فعالیت مذکور در محدوده‌ای که خود سازمان صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته است فعالیت نماید. این موافقت به معنی عدم اخذ مجوزهای دیگر مرتبط با موضوع فعالیت نمی‌باشد.

شرکت ها و افراد در قالب واحدهای حقیقی و حقوقی می توانند جواز تاسیس را دریافت کنند،به شرط آنکه قصد تاسیس یک واحد تولیدی مثل کارخانه داشته باشند.اولین قدم راه اندازی کارخانه یا واحد تولیدی دریافت جواز است. زمانی که قصد دریافت جواز دارید باید مشخص کنید که قرار است کارخانه برای شرکت خاصی یا فرد خاصی تاسیس شود.در صورتی که تحت شرکت خاص است،به صورت حقوقی و در غیر این صورت به صورت حقیقی صادر می شود.صاحبان این جواز می توانند در یکی از شهرک های صنعتی که در متن جواز قید شده،کالاهای مشخص شده در جواز را تولید نمایند.

مرجع صادر کننده ی جواز تاسیس برحسب نوع فعالیت اقتصادی مد نظر کار سرمایه کذار متفاوت می باشد.

با وجود جواز می توانید برای تاسیس واحد های صنفی و تجاری دیگر برای شرکت و فعالیت خود اقدام کنید که این اقدام با سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد.

با وجود جواز تاسیس می توانید از تسهیلات دولتی، بانکی و وام هایی که برای گسترش کسب و کار و یا برای کمک هزینه ارائه می شود استفاده نمایید.

همچنین اگر کسب و کار شما آزاد و کوچک است می توانید از وام ها متفرقه ای که داده می شود استفاده کرده و از جواز خود به عنوان وثیقه استفاده کنید.

با داشتن جواز تاسیس می توانید در یکی از شهر هایی که توسط دولت تعیین شده شرکتی را تاسیس کنید، زمین در شهرک های صنعتی بخرید و از تخفیف های دولتی استفاده کنید و با نرخ دولتی و پایین مالک آن شوید که از این مبلغ نیز می توانید ۳۰ درصد را در ابتدا و به صورت نقدی پرداخت کرده و باقی یعنی ۷۰ درصد آن را به صورت اقساطی پرداخت کنید.

درواقع اگر فعالیت و خدمات شما عرضه کردنی باشد و یا بخواهید برای شرکت و فعالیت خود ثبت برند داشته باشید، باید مجوز و جواز تاسیس خود را ارائه دهید و بدون داشتن جواز نمی توانید برندی ثبت کنید.

اگر فعالیت شما به گونه است که توسط دولت نمایشگاه هایی برای آن دایر می شود و شما قصد شرکت در آن نمایشگاه را دارید باید جواز تاسیس و پروانه بهره برداری داشته و ارائه کنید.

الموقع يقوم بتحديث المعلومات

تواصل عبر WhatsApp و Telegram

989128576794+

The website is updating information

Communication via WhatsApp and Telegram

989128576794+