بازیافت نایلون

خط بازیافت نایلون

بازیافت انواع نایلون های ضخیم و نازک

پلاستیک یکی از اختراعات دست بشر است که به پیشرفت صنعت کمک شایانی کرد، اما امروزه که زمین از انواع پلاستیک و نایلون پر شده و مشکلات زیست محیطی ایجاد کرده همگان را به فکر اختراع فرآیند بازیافت نایلون های پلاستیکی انداخته است. پلاستیک اگر در طبیعت رها شود، علاوه بر اینکه جان حیوانات را به خطر می اندازد و آلودگی بصری ایجاد می کند، باعث آلوده شدن آب و خاک شده و هرگز توسط طبیعت جذب نمی شود. هزاران سال طول می کشد تا این ماده مصنوعی از بین رفته و جذب محیط گردد.

نایلون یکی از پرمصرف ترین مواد مصنوعی موجود است. زباله های پلاستیکی رها شده در طبیعت یک خطر جدی برای موجودات زنده هستند. نکته دلخراش ماجرا این است که تجزیه نایلون در طبیعت بیش از ۴۰۰ سال طول می کشد. از طرف دیگر نابودسازی زباله های پلاستیکی نیز مشکلات مخصوص به خود را دارد. برای مثال تجزیه زباله با دفن کردن چند میلیون سال زمان می برد. سوزاندن زباله های نایلونی هم گازهای سمی تولید میکند که برای سلامت انسان و دیگر جانداران مضر است. از این رو لازم است که زباله های نایلونی جمع آوری و بازیافت شوند تا تولید نایلون تا حد امکان کاهش یابد.

همان طور که می دانید پلاستیک های نایلونی از مواد نفتی تولید می شوند. در نتیجه با بازیافت نایلون نه تنها محیط زیست و جانداران آن را نجات می دهیم بلکه در مصرف منابع طبیعی مانند نفت و سوخت هم صرفه جویی خواهیم کرد.

مشاهده تصاویر مرتبط

مشاهده ویدیوهای مرتبط

الموقع يقوم بتحديث المعلومات

تواصل عبر WhatsApp و Telegram

989128576794+

The website is updating information

Communication via WhatsApp and Telegram

989128576794+