مشاوره صنعتی

گروه صنعتی بیهق سعی می کند ایده‌های بکر جهت تولید و سرمایه‌گذاری با اطلاعات مناسب برای سرمایه‌گذاری جستجو و معرفی کند. این بخش برای افرادی که قصد راه‌اندازی یک واحد تولیدی را دارند تهیه می‌شود و اطلاعات اولیه مورد نیاز به همراه تحلیل مختصری راجع به بازار آن محصول ارائه می‌گردد. بدیهی است بیهق صنعت آمادگی دارد بر اساس شرایط هر سرمایه‌گذار و بر پایه مختصات و مشخصات مدنظر در جهت تهیه گزارش جامع توجیهی و مطالعات بازار اقدام نماید. بهتر است علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در هر یک از این زمینه‌ها ابتدا نسبت به جمع‌آوری آمار و اطلاعات، بررسی بازار و انجام مطالعات امکان‌سنجی محصول مورد نظر اقدام نمایند و پس از یقین به توجیه کافی سرمایه‌گذاری نسبت به احداث واحد تولیدی اقدام نمایند.‌

نیاز به استفاده از خدمات مشاوره ای در زمینه سرمایه گذاری و نقش این نهاد های مشاوره ای در جریان سرمایه گذاری در سطوح خرد و کلان، از اهمیت بالایی برخوردار است و از مولفه های مهم در زمینه فعالیت های مالی و سرمایه گذاری به حساب می آید.

با پيشرفت دانش و فناوري و پيچيده‌تر شدن رقابت در دنياي كسب و كار امروز، ضرورت انجام تحليل‌هاي اقتصادي و سرمايه‌ گذاري بيش از پيش نمايان گشته است. به گونه‌اي كه يكي از اصلي‌ترين وجوه تمايز سازمان‌ها در دنياي رقابتي اتخاذ استراتژي‌ها و جهت‌گيري‌هاي صحيح در سرمايه‌گذاري‌ها و انجام فعاليت‌هاي اقتصادي‌ است. از اين رو، سازمان‌ها نه تنها براي بهبود عملكرد خود بلكه براي ارتقاء و تداوم فعاليت خويش، بايد تلاش كنند تا با بهره‌گيري از آخرين دانش و فناوري روز و تصميم‌گيري‌هاي درست و نيز استفاده از امكانات، دارايي‌ها و منابع قابل حصول، به بالاترين اثربخشي دست يابند. چه آن كه، منابع موجود هر سازمان نيز محدود است و سازمان‌ها ناگزير از برنامه‌ريزي موثر براي بهره‌گيري بهينه از آنها هستند. بي‌گمان، از خدمات مشاوره اقتصادي و سرمايه‌ گذاري دست‌يابي به راهكارهاي مناسب براي تخصيص بهينه منابع و جهت‌گيري‌هاي صحيح سازماني را با سهولت و دقت بيشتر به دنبال خواهد داشت.
نیاز به استفاده از خدمات مشاوره‌ای در زمینه سرمایه‌گذاری و نقش این نهاد‌های مشاوره‌ای در جریان سرمایه‌گذاری در سطوح خرد و کلان، زمینه‌های شکل‌گیری شرکت‌ های مشاوره‌ای را در فضای سرمایه‌گذاری به وجود آورده است‌. در همین راستا یکی از الزامات دستیابی به توسعه پایدار و موثر به‌ویژه در کشور‌های در حال توسعه؛ انتخاب، اولویت‌بندی و ارزیابی دقیق طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌ گذاری است. هر چند ظهور و بروز شرکت‌ های مشاوره سرمایه‌ گذاری، طرح‌نویسی و ارزیابی طرح‌ها در کشور ما بهانه‌ای برای دریافت تسهیلات بانکی است، در کشورهای توسعه‌یافته این نهاد‌ها از جایگاه دانشی و تخصصی در زمینه پیشبرد اهداف فردی و جمعی اقتصادی برخوردارند و یک مولفه مهم در زمینه توسعه فعالیت‌های مالی و سرمایه‌گذاری به حساب می‌آیند.

به طور کلی دستیابی به اهداف توسعه اقتصادی نیازمند ابزارها و نهادهایی است که بشر طی فرآیند تکاملی خود آنها را به وجود آورده است. تخصصی شدن امور به‌خصوص پس از شکل‌گیری انقلاب صنعتی در غرب لزوم ایجاد نهاد‌های مالی و پولی را به وجود آورد.

در همین راستا یکی از نهاد‌های توسعه‌ای شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری بود که با هدف ایجاد ارتباط بین نهاد‌های مالی و پولی و صاحبان ایده و طرح‌های کسب‌و‌کاری در فرآیند سرمایه‌گذاری شکل گرفت که تا حد زیادی بر امکان اجرایی بودن یک طرح اقتصادی یا سرمایه‌گذاری تمرکز داشت‌ که در حال حاضر به بلوغ و تکامل لازم رسیده است.

شرکت‌های مشاوره‌ای سرمایه‌گذاری انتقال‌دهنـده نیروی محرکه سرمایه در جهت سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های سودآور هستند. این انتقال باید به‌گونه‌ای باشد که کمترین ریسک را برای سرمایه‌گذاران در بر داشته باشد.

دانش مهم‌ترین ابزار توسعه اقتصادی در جوامع مختلف است به طوری که در فرآیند تولید و رشد اقتصادی اصلی‌ترین عامل و نهاده محسوب می‌شود بنابراین نهاد‌های مشاوره‌ای هم بر پایه این دانش تخصصی پایه‌گذاری شده‌اند‌. و مهندسی مالی یک طرح سرمایه‌گذاری مهم‌ترین عامل در موفقیت یا عدم موفقیت آن است‌.

توسعه سرمایه‌گذاری در جهان نهادهایی را ایجاد کرده که به هدایت و جهت‌دهی سرمایه‌ها و اولویت‌بندی فعالیت‌های اقتصادی می‌پردازد. شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری همگام با توسعه سایر بخش‌های اقتصادی به رشد و بلوغ رسیده‌اند و امروز اثرگذار‌ترین عامل تحرک اقتصاد در کشور‌های مختلف هستند.

در سال‌های اخیر فضای عمومی جامعه، در استقبال از خدمات مشاوره‌ای در بخش سرمایه‌گذاری خوب بوده و مردم به این ضرورت رسیده‌اند که برای بهبود عملکرد سرمایه و اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری به مشاوران کارآمد نیاز دارند‌. از سوی دیگر الزامات قانونی که در این زمینه برای کاهش ریسک تسهیلات بانکی و کاهش خطرپذیری سرمایه‌گذاری به وجود آمده باعث شده شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری جایگاه مناسب‌تری پیدا کنند‌.

در حال حاضر این فرهنگ در جامعه (چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی) به وجود آمده که سرمایه‌گذاران به منظور ارزیابی دقیق و کاهش ریسک باید از دانش تخصصی افرادی که در این زمینه فعال هستند استفاده کنند.

از آنجایی که فرآیند مشاوره صنعتی، کاملاً تخصصی و نیاز به اطلاعات صاحبان فن و تخصص دارد، لذا کارشناسان و کارگروه تخصصی تنظیم طرح توجیهی  گروه صنعتی بیهق با در اختیار داشتن کارشناسان صنایع , آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشند. 

 

 

الموقع يقوم بتحديث المعلومات

تواصل عبر WhatsApp و Telegram

989128576794+

The website is updating information

Communication via WhatsApp and Telegram

989128576794+