هات واش 09128576794

هات واش

هات واش برای انواع پلیمرهای روآبی و زیرآبی

هات واش چیست ؛ قیمت هات واش پت و نقش آن در خط بازیافت پلاستیک

ویژگی بازیافت پذیری بالای پت

یکی از برجسته ترین ویژگی های پت  قابلیت بازیافت استثنایی آن است. بیش از 1.5 میلیارد پوند بطری و ظروف پت استفاده شده در جهان؛ هرساله در خطوط بازیافت پلاستیک و از طریق شستشو با هات واش ؛ بازیافت می شود و آن را به قابل بازیافت ترین پلاستیک در جهان تبدیل می کند.

 پت را می توان بارها و بارها با دستگاه هات واش شستشوی کامل داده و با ذوب مجدد برای استفاده در محصولات جدید بازیافت کنیم؛ و یا میتوانیم آن را به مواد اولیه شیمیایی تشکیل دهنده آن تجزیه نموده ؛ سپس خالص سازی کرده و به پت جدید تبدیل کنیم.

کاربردهای بی شمار دستگاه هات واش برای بازیافت پت

بطری های پت را که در فرآیند بازیافت قرار پلاستیک قرار میگیرند؛ می‌توانیم جمع‌آوری کرده و بازیافت کنیم.  ازین مواد بازیافتی می توانیم در تولید ظروف جدید پت؛ فرش ، لباس ، بسته بندی محافظ ، تسمه های صنعتی ، قطعات خودرو ، مصالح ساختمانی ؛ حتی نمد توپ های تنیس و قوطی های توپ تنیس استفاده کنیم.

به دلیل اینکه پت قابلیت بازیافت کامل دارد و نیز کاربردهای بسیار متنوعی دارد؛ بازار پت بازیافتی تنها با مقدار موادی که از مصرف کنندگان و تأسیسات بازیافت جمع آوری می شود محدود است.

توسعه امکانات جدیدی که می‌تواند بطری‌های پت استفاده شده را به بطری‌ها و ظروف جدید پت با درجه استاندارد مواد غذایی (شسته شده توسط دستگاه هات واش) بازیافت کنند؛ کارایی منابع و پایداری پت را حتی بیشتر می‌کند.

از سطل بازیافت استفاده کنید نه از سطل زباله !

برای استفاده بیشتر از مزایای زیست محیطی و پایداری پت ؛ مصرف کنندگان و مشاغل باید به طور فعال در بازیافت شرکت کنند. اگرچه پت بازیافت‌ترین پلاستیک در دنیا است؛ متاسفانه با نرخ بازیافت تقریباً 31 درصد ، ما همچنان نیاز به بهبود میزان بازیافت این مواد داریم.

برای مثال، نرخ بازیافت پت در اتحادیه اروپا 52 درصد است ؛ که با توجه به میانگین جهانی میزان قابل قبولی است.

با تمام این تفاسیر باز هم متأسفانه؛ بسیاری از مردم بطری‌های پت مصرف‌شده‌شان را بی‌احتیاط به جای سطل بازیافت در سطل زباله پرتاب می‌کنند؛ به این معنی که به جای بازیافت برای استفاده‌های جدید؛ در محل‌های دفن زباله قرار می‌گیرند.

از آنجایی که پت در برابر حمله میکروارگانیسم‌ها بی اثر و مقاوم است؛ بطری‌ها و ظروف پتی که به محل دفن زباله راه پیدا می‌کنند هیچ خطری برای شستشو یا آلودگی آب‌های زیرزمینی ندارند؛ و فضای نسبتا کمی را اشغال می‌کنند؛ زیرا به راحتی توسط دستگاه آسیاب پلاستیک خرد می‌شوند.

با این وجود؛ استفاده و دور ریختن یکباره ظروف پت ؛ ضایعات نگران کننده ای از یک ماده بسیار ارزشمند است ؛ که به راحتی قابل شستشو با هات واش؛ بازیابی و استفاده مجدد است. بازیافت بطری ها و ظروف پت راهی ساده و سازگار با محیط زیست برای آینده ای پایدارتر است.

چرا از پت برای بسته بندی این همه اقلام اعم از نوشیدنی ها ، مواد غذایی و … استفاده می شود؟

پت یک ماده بسته بندی بسیار با ارزش است ؛ زیرا محکم و در عین حال سبک وزن ؛ غیر واکنشی ؛ مقرون به صرفه و نشکن است. ایمنی پت برای غذا، نوشیدنی، مراقبت شخصی ؛ کاربردهای دارویی و پزشکی توسط مقامات بهداشتی در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.

چرا بسیاری از شرکت های نوشابه و آب بطری شده از بطری های پت به جای شیشه استفاده می کنند؟

پت بهداشتی نیز مانند شیشه ؛ قوی، مقاوم در برابر حمله میکروارگانیسم ها است ؛ با غذاها یا نوشیدنی ها واکنش نشان نمی دهد ؛ و از نظر بیولوژیکی تجزیه نمی شود. ایمنی آن برای استفاده از غذا و نوشیدنی توسط مقامات بهداشتی در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.

اما برخلاف شیشه ؛ پت بسیار سبک وزن است ؛ حمل و نقل آن ساده است و نمی شکند ؛ به همین دلیل است که برای بسته بندی بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها ترجیح داده می شود.

چگونه بطری های پت را برای استفاده مجدد تمیز کنم؟ آیا باید نگران رشد تصادفی باکتری ها بر روی ظروف پت بازیافت شده باشیم ؟

اگرچه بطری های پت هم برای یکبار استفاده و هم برای استفاده مکرر تایید شده اند ؛ با این وجود پر کردن مجدد و استفاده مجدد از هر بطری ابتدا نیاز به تمیز کردن دقیق دارد ؛ که برای این منظور از هات واش در خط شستشوی پت استفاده میشود.

چه فرآیندی برای بازیافت پت استفاده می شود؟

پت را می توان از طریق یک سری فرآیندهای شستشوی ویژه ؛ که توسط هات واش صورت میگیرد ؛ و یا با یک عملیات شیمیایی برای تجزیه پت به مواد خام یا واسطه آن ؛ بازیابی کرد و مواد را مجدداً مورد استفاده قرار داد ؛ که سپس خالص شده و به رزین پت جدید تبدیل می شود.

چه نوع محصولاتی از پت بازیافتی ساخته می شوند؟

بطری ها، کوزه ها و سایر ظروف ساخته شده از پت را می توان جمع آوری کرد ؛ و در انبوهی از محصولات بازیافت کرد. آن را می توان در بطری ها و ظروف پت جدید ؛ فرش و لباس، تسمه های صنعتی، طناب، پارچه های اثاثه یا لوازم داخلی ؛ بادبان های قایق، قطعات خودرو و کیسه خواب، مصالح ساختمانی و بسیاری موارد دیگر بازیافت کرد.

آیا بطری های پت جدید را می توان از پت بازیافتی ساخت؟

قطعا بله ؛ بازیافت بطری‌ها و شیشه‌های پت استفاده شده در بطری‌ها و ظروف جدید پت با درجه مواد غذایی ؛ نمونه‌ای کلیدی از مزایای زیست‌محیطی و پایداری پت به عنوان یک ماده بسته‌بندی است. توسعه کارخانه‌های مدرن و کارآمد اختصاص داده شده ؛ به بازیافت حلقه بسته بطری‌های پت در سرتاسر جهان در حال افزایش است.

علاوه بر آن بازیافت پلاستیک دارای سودآروری قابل توجهی است ؛ که باعث شده بسیاری از فعالان صنعت با راه اندازی خط بازیافت پت ؛ و از روش شستشوی پت توسط هات واش ؛ اقدام نمایند. شما نیز میتوانید جهت استعلام قیمت هات واش تولید شده توسط گروه صنعتی بیهق ؛ با کارشناسان تماس بگیرید.

همچنین میتوانید جهت مشاهده ویدیو های خطوط ؛ قطعات و ماشین آلات بیهق صنعت به صفحه آپارات و  اینستاگرام مراجعه نمایید.

فرایند بازیافت پت

ما در بیهق صنعت ؛ ماشین‌هایی می‌سازیم که در فرآیند کارخانه‌های بازیافت پلاستیک استفاده می‌شوند. ماشین‌های ما انواع مختلفی از پلاستیک‌ها را پردازش می‌کنند، از جمله پت و …

خط شستشو ( هات واش ) برای بازیافت پت

مواد زائد خرد شده توسط آسیاب پلاستیک به صورت تکه های پت آلوده ؛ وارد مخزن شستشو ( فلت تانک ) می شود و ابتدا برای پاکسازی آلاینده های سبک ، مانند مایعات و کاغذ ؛ با آب سرد پاک سازی می شود. پس از اولین شستشو ؛ در مرحله بعدی نوبت به خشک کردن مواد و جداسازی آلاینده های بیشتر میرسد.

به عنوان مثال ؛ در این مرحله گرد و غبار و ماسه پاک سازی میشود. این کار در خشک کن مکانیکی انجام می شود. برای مواد بسیار آلوده، به عنوان مثال ؛ برای حذف چسب از لیبل ها، و برای رعایت استانداردهای درجه مواد غذایی، ممکن است یک مرحله شستشوی دیگر لازم باشد.

در یک هات واش پیوسته پت ؛ تکه‌ها در مخلوطی از محلول شستشو با آب داغ خیس می‌شوند و سپس در یک مخزن شناور ( فلت تانک ) ؛ تکه های پت از درب بطری ها و …  جداسازی میشود. و در نهایت ؛ خشک کن مکانیکی تکه های پت را آبگیری می کند.

دستگاه هات واش پت ، یک قطعه ضروری برای هر خط بازیافت پلاستیک است که مواد قابل بازیافتی را تولید می کند ؛ که به درجه های استاندارد غذایی و یا با کیفیت بالا نیاز دارند. با افزودن این دستگاه به خط شستشوی پلاستیک هایی مانند پت ؛ آلودگی هایی مانند چسب ؛ باقی مانده برچسب ضایعات، باقی مانده نوشیدنی ها و مواد غذایی، بو و غیره حذف می شود.

 
 
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

الموقع يقوم بتحديث المعلومات

تواصل عبر WhatsApp و Telegram

989128576794+

The website is updating information

Communication via WhatsApp and Telegram

989128576794+